Sanjiu Anime Cosplay Headset with Miku Nakano Japanese Character
$31.56 – $59.70

Sanjiu Anime Cosplay Headset with Miku Nakano Japanese Character
Rated 5.00 out of 5$31.56 – $59.70Request a Call Back
- Size Guide
Size Guide
Size Chest Waist Hips XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 2XL 44 38 44 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
Size Chest Waist Hips 2XS 32 26 32 XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
Size Chest Waist Hips XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 2XL 44 38 44 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
- Delivery & Return
Delivery
We ship to all 50 states, Washington DC.
All orders are shipped with a UPS tracking number.
Always free shipping for orders over US $200.
During sale periods and promotions the delivery time may be longer than normal.
Return
Elessi will accept exchanges and returns of unworn and unwashed garments within 30 days of the date of purchase (14 days during the sales period), on presentation of the original till receipt at any store where the corresponding collection is available within the country of purchase.
Your return will usually be processed within a week to a week and a half. We’ll send you a Return Notification email to notify you once the return has been completed.
Please allow 1-3 business days for refunds to be received to the original form of payment once the return has been processed.Help
Give us a shout if you have any other questions and/or concerns.
Email: contact@mydomain.com
Phone: +1 (23) 456 789 - Ask a Question

Sanjiu Anime Cosplay Headset with Miku Nakano Japanese Character
Rated 5.00 out of 5$31.56 – $59.70Ask a Question
|
Wireless Bluetooth-compatible Headset Earphone Rechargeable Folding Music Over-Ear Headphone with Microphone Specification: Notes: 2. Please allow 1-3mm measuring deviation due to manual measurement. 1 X Wireless Bluetooth-compatible Headset
|
| Brand Name | alloet |
|---|---|
| Style | Headphone |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Control Button | Yes |
| Communication | Wireless |
| Volume Control | Yes |
| Certification | NONE |
| Number Of Drivers | / |
| Plug Type | Line Type |
| Model Number | Headphones |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Line Length | [objectm |
| Codecs | LDAC |
| Driver Diameter | /mm |
| Resistance | [objectΩ |
| Sensitivity | [objectdB |
| Is wireless | Yes |
| Connectors | None |
| Total Harmonic Distortion | /%, (THD) 0.1% |
| Max Output | /mW |
| Support APP | Yes |
| Function | Sport, For Internet Bar, for Video Game, For Mobile Phone |
| With Microphone | Yes |
| Wearing Method | Over-Ear |
| Functional Use | Wireless Headset, Voice Headset |
| Bluetooth-compatible Version | V5.0 |
| Frequency | 2.402-2.480GHz, 2.4GISM Frequency Band |
| Receiving Sensitivity | -84dBm |
| Transmit power | up to 4dBm |
| Frequency Response | 20Hz-20KHz |
| Signal To Noise Ratio (SNR) | 70dB |
| Headphone Charging | Rechargeable 400mAh Lithium Battery |
Based on 4 reviews
|
|
|
100% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
4 reviews for Sanjiu Anime Cosplay Headset with Miku Nakano Japanese Character
- No product categories exist.
Related Products
1780 in stock
136 in stock
344 in stock
878 in stock
276 in stock
766 in stock
852 in stock
828 in stock
196 in stock
164 in stock
350 in stock






























D***e –
Super, fonctionne très bien.
J***s –
Excellent seller
U***m –
a***r –
it good