Gamer Headset Gaming Headphones with Microphone
$32.91 – $47.15

Gamer Headset Gaming Headphones with Microphone
$32.91 – $47.15Request a Call Back
- Size Guide
Size Guide
Size Chest Waist Hips XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 2XL 44 38 44 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
Size Chest Waist Hips 2XS 32 26 32 XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
Size Chest Waist Hips XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 2XL 44 38 44 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
- Delivery & Return
Delivery
We ship to all 50 states, Washington DC.
All orders are shipped with a UPS tracking number.
Always free shipping for orders over US $200.
During sale periods and promotions the delivery time may be longer than normal.
Return
Elessi will accept exchanges and returns of unworn and unwashed garments within 30 days of the date of purchase (14 days during the sales period), on presentation of the original till receipt at any store where the corresponding collection is available within the country of purchase.
Your return will usually be processed within a week to a week and a half. We’ll send you a Return Notification email to notify you once the return has been completed.
Please allow 1-3 business days for refunds to be received to the original form of payment once the return has been processed.Help
Give us a shout if you have any other questions and/or concerns.
Email: contact@mydomain.com
Phone: +1 (23) 456 789 - Ask a Question

Gamer Headset Gaming Headphones with Microphone
$32.91 – $47.15Ask a Question
Gamer Headphones For Computer Microphone Gaming USB Wired Headset For Xbox PS4 Game Stereo Hifi Surround Sound
we support droping shipping
How to connect to PS4❖
1. Insert the headset’s 3.5mm jack into gamepad
2. Enter the System Settings by long pressing the PS4 button
3. Choose “PERIPHERAL MACHINES”, then “ADJUST SOUND AND DEVICES”, then “Output to the headphones”, then change it to “All audio”
Product type: gaming headset
Microphone directivity: Omnidirectional P
roduct model: G60
Earmuff material: protein cotton L
ights: cool colorful lights
Speaker unit: 50mm
Sensitivity: 105dB±3dB
Frequency Response: 20Hz-20KHz
Wire length: 2m
Impedance: 32 ohm
Wire core: all copper enamelled wire
Plug: 7.1 USB/3.5mm
Weight: 400g
Package includes: 1x gaming headset
Gamer Headphones For Computer Microphone Gaming USB Wired Headset For Xbox PS4 Game Stereo Hifi Surround Sound
Gamer Headphones For Computer Microphone Gaming USB Wired Headset For Xbox PS4 Game Stereo Hifi Surround Sound
Xiomi smart watch tudo por 1 real e frete gratis security protection mi band 7 mi band 7 pro iptv iphone 13 pro max smartwatch nintendo switch headphones apple watch fone bluetooth airpods pro vape watch for men solar panel power bank audifonos bluetooth inalambrico tv box watch de video xiaomi smart band 7 pro iphone 13 case fone de ouvido iphone 13 airpods case earbuds airtag case mi band 6 strap cccam españa 2022 estables mi band 7 strap cable organizer netflix españa hdmi cable airdots fone bluetooth audifonos bluetooth inalambrico headphones airpods case airpods pro case bluetooth earphones airpods pro kz zsn pro airpods cleaning kit אוזניות בלוטוס אלחוטיות kz edx pro airpod cleaner lenovo lp40 pro ecouteurs avec fil kz edx airdots 2 redmi airdots 2 iphone 12 mini case magsafe case aux bluetooth funda iphone 13 pro אוזניות בלוטוס אוזניות sluchawki bezprzewodowe pro 6 funda iphone 13 pro max bluetooth speaker earbuds наушники бесповородные
| Brand Name | AURK |
|---|---|
| Style | Headphone |
| Vocalism Principle | Balanced Armature |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Control Button | Yes |
| Communication | Wired |
| Volume Control | Yes |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | NONE |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Magnet Type | Ferrite |
| Wireless Type | None |
| Package List | User Manual |
| Codecs | NONE |
| Driver Diameter | 40mm |
| Is wireless | No |
| Connectors | 3.5mm |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | Other |
| Total Harmonic Distortion | 0% |
| Support APP | No |
| Function | For Internet Bar, Monitor Headphone, for Video Game, HiFi Headphone |
| With Microphone | Yes |
| Features | With Microphone |
| type1 | gamer headphones for computer |
Based on 0 reviews
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
- No product categories exist.
Related Products
852 in stock
164 in stock
196 in stock
136 in stock
1780 in stock
828 in stock
344 in stock
276 in stock
766 in stock
350 in stock
6006 in stock
























Reviews
There are no reviews yet.