New P9-Max TWS Bluetooth Earphone Wireless Head-mounted Headphone
$40.98

New P9-Max TWS Bluetooth Earphone Wireless Head-mounted Headphone
Rated 4.50 out of 5$40.98Request a Call Back
- Size Guide
Size Guide
Size Chest Waist Hips XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 2XL 44 38 44 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
Size Chest Waist Hips 2XS 32 26 32 XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
Size Chest Waist Hips XS 34 28 34 S 36 30 36 M 38 32 38 L 40 34 40 XL 42 36 42 2XL 44 38 44 All measurements are in INCHES
and may vary a half inch in either direction.
- Delivery & Return
Delivery
We ship to all 50 states, Washington DC.
All orders are shipped with a UPS tracking number.
Always free shipping for orders over US $200.
During sale periods and promotions the delivery time may be longer than normal.
Return
Elessi will accept exchanges and returns of unworn and unwashed garments within 30 days of the date of purchase (14 days during the sales period), on presentation of the original till receipt at any store where the corresponding collection is available within the country of purchase.
Your return will usually be processed within a week to a week and a half. We’ll send you a Return Notification email to notify you once the return has been completed.
Please allow 1-3 business days for refunds to be received to the original form of payment once the return has been processed.Help
Give us a shout if you have any other questions and/or concerns.
Email: contact@mydomain.com
Phone: +1 (23) 456 789 - Ask a Question

New P9-Max TWS Bluetooth Earphone Wireless Head-mounted Headphone
Rated 4.50 out of 5$40.98Ask a Question
Type: Headphones
Transmission distance: 10m
Battery capacity: 400mAh
Sensitivity: 105±3db
Speaker diameter: 40mm
Playing time: about 10h
Standby time: about 120h
Charging time: about 2h
Built-in microphone: YES
TF Card:Support
Charging port: USB
Song switching: Support (short press the function key)
Volume adjustment: Support (long press the function key)
Answer the call/hang up the call: Support (short press the function key)
Audio I/O interface:Support
| Brand Name | Niye |
|---|---|
| Style | Headphone |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Control Button | Yes |
| Communication | Wireless |
| Volume Control | Yes |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | NONE |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Model Number | wireless headphones Headset |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Support Memory Card | Yes |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Magnet Type | Ferrite |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Line Length | 0m |
| Package List | User Manual, Charging Cable |
| Codecs | NONE |
| Driver Diameter | 40mm |
| Resistance | 32Ω |
| Sensitivity | 110dB |
| Is wireless | Yes |
| Connectors | USB |
| Earcups Type | Sealed |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Total Harmonic Distortion | 0.1% |
| Charging Method | Cable |
| Max Output | 1mW |
| Support APP | Yes |
| Function | For Internet Bar, for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport |
| With Microphone | Yes |
| Features | With Microphone, Active Noice Cancelling, Dual Connection |
| Dropshipping | Support |
| Feature1 | Bluetooth Headphones For Samsung |
| Feature2 | wireless Headphones For Xiaomi Redmi |
| Feature3 | Bluetooth Headphone For Huawei |
| Feature4 | wireless Headphone For iPhone |
| Feature5 | Bluetooth headset wireless headset |
| Feature6 | 9D HIFI Stereo Surround sound |
| Feature8 | Wireless Bluetooth Headphones |
| Feature9 | Smartphone Accessories |
Based on 4 reviews
|
|
|
50% |
|
|
|
50% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
|
|
|
0% |
4 reviews for New P9-Max TWS Bluetooth Earphone Wireless Head-mounted Headphone
- No product categories exist.












AliExpress Shopper –
It’s better than I expected :) the sound quality is good enough for me! Hurts a little when you wear it with glasses though.
D***o –
It’s okay. I mean for 15 bucks you get a decent product. The sound is a little louder on one side but if you want you could adjust that in your phone settings. It feels pretty cheap tbh but I don’t mind only cause I bought these for the gym
H***r –
$13 pair of headphones. Do not compare to anything real, spend the extra $20 and get something decent
r***a –
veryyy good sound, sits nice and comfortable. very good sound cenceling too. thank you!